Фундамент - це основа будь-якого сучасного житлового або виробничого будинку. Облаштування фундаменту - невід'ємна частина будівельного процесу. І саме від якості виконання роботи на даному етапі багато в чому залежить кінцевий результат.
Перераховані нище типи фундаментів є найбільш поширеними в сучасному домобудівництві. Всі вони відрізняються по своїй міцності, стійкості і, природно, вартості. Якщо ви всерйоз задумалися про будівництво нового будинку, ми готові допомогти вам з вибором і облаштуванням найбільш підходящого фундаменту. Наші професіонали виконають всю роботу на вищому рівні і за розумну ціну.
Особливість даного типу полягає в тому, що все навантаження від будівлі передається через палі, які заглиблюються в землю повністю або тільки частково. Головна перевага свайного фундаменту - відсутність необхідності рити глибокий котлован. Палі просто заганяються в грунт на певну глибину спецтехнікою. Щільність грунту при цьому не порушується, тому немає необхідності додатково його утрамбовувати і фіксувати палі. У сучасному будівництві палями можуть бути дерев'яні, бетонні, залізобетонні та сталеві стовпи, які для більшої міцності в верхній частині зміцнюються ростверком.
Свайний фундамент - один з найбільш затребуваних за умови будівництва на пухких грунтах, біля берегів водойм і заболочених місцях.
Цікавий факт: Венеція - це єдине місто в світі, де всі будівлі стоять на свайних фундаментах.
Пристрій свайно-ростверкового фундаменту - це досить проста система стовпів, які встановлені в кутах будови, а також в точках підвищеного навантаження. При цьому відстань між стовпами не перевищує двох метрів. Вільний простір, що утворюється між ними, заповнюється грубозернистим піском або щебенем для додаткової міцності. Виготовляються такі фундаменти з цегляної або кам'яної кладки, а також з бетону.
Одне з ключових переваг свайно-ростверковтх фундаментів - швидкість облаштування і загальна економічність даного процесу. Він є одним з найбільш підходящих варіантів для каркасного домобудівництва. При його облаштуванні немає необхідності додатково займатися гідроізоляцією. Зверніть увагу, що для важких бетонних конструкцій такий тип фундаменту не підійде. Крім того, він може бути встановлений лише на грунтах, що не піддаються пученію і мають високу стабільність.
Найпопулярніший вид фундаментів, який використовується в житловому будівництві, - стрічковий фундамент. Для облаштування такого фундаменту також немає необхідності рити великий котлован. Фундамент влаштовується в траншеях, які мають трохи більшу ширину, ніж майбутні стіни, і ту ж форму. На відміну від попереднього виду, облаштування стрічкового фундаменту характеризується більш високою міцністю, що робить його більш універсальним. Така підстава підійде не тільки для каркасного домобудівництва, а й для більш великовагових будівель.
Головна перевага такого типу - висока міцність і стійкість до великих навантажень. Підійдуть вони для будівель практично будь-якої форми і з декількома поверхами. На сьогоднішній день існує два типи стрічкових фундаментів: монолітні і збірні. У першому випадку підстава заливається суцільним шаром бетону (плюс підкладка з піску і щебеню). У другому ж в основі знаходяться окремі бетонні блоки. Цей тип більше підходить для простих споруд типовою форми і розмірів. Для того, щоб здійснювати більш складні архітектурні завдання, блоки необхідно буде підрізати.
Облаштування плитного фундаменту є одним з найбільш універсальних. Така підстава ідеально підходить для будь-яких типів грунту незалежно від того, на якій глибині залягають грунтові води. Як і свайний фундамент, він є ідеальним варіантом для будівництва поблизу водойм і заболочених місцевостей. Завдяки монолітній плиті, що становить його основу, йому не страшні зсуви грунту. На ньому можна будувати не тільки каркасні будинки, але і набагато більш важкі бетонні або цегляні. Підстава здатна без проблем витримувати великі навантаження і практично несприйнятливі до перепадів температур і підвищення вологості.
Щодо вартості, то такий фундамент є серединою між свайно-ростверковим і стрічковим. Звертаємо увагу, що для його облаштування потрібні серйозні земляні роботи, тому витрати дещо вищі. Досить часто монолітна плита одночасно виступає і підставою підлоги, в чому ще один її важливий плюс.